Ідея наносити кислоту на обличчя — або на тіло — звучить якось лячно. Але не дозволяйте слову «кислота» заважати вам використовувати продукти з саліцилкою у повсякденному догляді (звичайно, якщо мова не йде про аптечний спиртовий розчин). Саліцилова кислота – друг для будь-якого типу шкіри. Існує цілий перелік переваг, які вона надає, щоб зробити шкіру як на фільтрі в Iнстаграм. Beauty-редакція marieclaire.ua розповідає як вона це робить!

Що таке саліцилова кислота? 

Саліцилова кислота — один з основних гравців доглядової «Гри Престолів» в сучасному догляді за шкірою. Бета-гідроксикислота (або BHA) — це хімічний ексфоліатор, який дійсно творить чудеса. Вона краще за будь які інші компоненти розщеплює надлишки шкірного сала, забруднення та мертві клітини, які закупорюють пори та призводять до прищів, тьмяності, сухості та передчасних зморшок.

Ось чому сьогодні вона є головним інгредієнтом у багатьох продуктах: від очищуючих засобів до знарядь боротьби з пігментацiєю. «Саліцилова кислота — це природний фітогормон, який допомагає рослинам відбиватися від екологічних негараздів» , — розповідає дерматолог Марк Каррі, співзасновник компанії з догляду за шкірою The Inkey List . «Однак, ми можемо використовувати ці її властивості для видалення відмерлих клітин шкіри, шкірного сала та зменшення пор. Саліцилка ефективно відлущує, прибираючи зі шкіри все зайве. Це забезпечує процвітання нових молодих клітин. Саме тому схильна до вугрів та комедонів шкіра, після саліцилової кислоти виглядає більш рівномірною та підтягнутою».

 

Cироватка протизапальна SoSkin AKN Stop Imperfection Serum

Як використовувати засоби з саліциловою кислотою?

Завдяки своїй здатності розчинятися в оліях, саліцилка проникає в шкіру глибше, ніж альфа-гідроксикислоти (AHA). Це дійсно зірковий компонент для тих, хто має жирний тип шкіри, але власницям інших типів не слід боятися використовувати її в своєму догляді. Якщо у вас жирна і схильна до вугрів шкіра, вибирайте засоби з більш високою концентрацією, а для сухої та зрілої шкіри — з меншою концентрацією саліцилки.

Дерматолог Марк Каррі доповідає, що засобами для очищення з саліциловою кислотою в концентраціях до 3% — можна вмиватися двічі на день. Але важливий момент: добре зволожувати шкіру потім (як при кислотних пілінгах), бажано продуктами на водній основі, без надлишку олій у складі.

Це безпечно?

Одним словом, так! Завдяки своїм протизапальним властивостям саліцилка не тільки розчиняє забруднення, що викликає прищі, але допомагає зменшити почервоніння і пігментацію. Однак, будьте обережні: кислоти можуть спричинити чутливість до сонячного світла, тому обов’язково включіть хороший SPF у свій ранковий догляд, якщо ви використовуєте саліцилову або будь-яку іншу кислоту.

Не тільки проти прищів!

Не дивлячись на те, що саліцилова кислота – чарівне зілля проти прищів, сьогодні ви можете зустріти її в засобах для будь-якої шкіри. Надпис BHA все частіше з’являється у зволожуючих лосьйонах, засобах для догляду за тілом і навіть у продуктах для волосся. Чому? Завдяки своїм відлущуючим властивостям, саліцилова кислота допомагає іншим компонентам глибше і швидше проникнути куди треба і робити там свою роботу. Будь-то, шкіра обличчя, тіла чи голови. «Саліцилова кислота також здатна заспокоювати нашу шкіру у разі запалень, оскільки разом з оновленням клітин спонукає її виробляти протизапальні продукти», — відкриває секрет Марк Керрі.

Стаття marieclaire.ua

 

Опублікувати коментар

Скинути пароль